KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13396313
*
nr 1339 6313
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap, Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 21:01:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 14:58:08
1
150 kr
30/7 20:40:16
2
150 kr
30/7 20:40:16
1
150 kr (Budbetjänt)
30/7 20:41:54
2
250 kr
30/7 20:43:29
1
400 kr
30/7 20:51:29
2
350 kr
30/7 20:51:29
1
400 kr (Budbetjänt)
3/8 17:55:45
3
700 kr
3/8 18:04:41
1
500 kr
3/8 18:04:41
3
600 kr (Budbetjänt)
3/8 18:05:53
1
700 kr
3/8 18:05:53
3
700 kr (Budbetjänt)
3/8 20:52:34
4
800 kr
3/8 20:56:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lo ohlqvist erik loo erik ohlqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt landskap
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 1339 6313
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap, Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 14:58:08 | 1 | 150 kr |
30/7 20:40:16 | 2 | 150 kr |
30/7 20:40:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
30/7 20:41:54 | 2 | 250 kr |
30/7 20:43:29 | 1 | 400 kr |
30/7 20:51:29 | 2 | 350 kr |
30/7 20:51:29 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
3/8 17:55:45 | 3 | 700 kr |
3/8 18:04:41 | 1 | 500 kr |
3/8 18:04:41 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
3/8 18:05:53 | 1 | 700 kr |
3/8 18:05:53 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
3/8 20:52:34 | 4 | 800 kr |
3/8 20:56:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lo ohlqvist erik loo erik ohlqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt landskap
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41